Чому?

Чому кулачковий доводчик дорожчий від звичайного, що він дає? Чим він кращий за класичні «ножиці»?

Абсолютна більшість доводчиків виробляється за технологією шестерня-рейка. З часу цього винаходу минуло вже понад сто років.

Нові можливості в машинобудуванні, обробці металів стали основою створення нової технології для доводчика. Доводчик став надійніше зачиняти двері, комфортніше для людини і втратив класичний важіль – «ножиці».

Компанія DORMA, яка є лідером інноваційних розробок у галузі дверної техніки, створила в середині 80-х дверний доводчик з кулачковим механізмом.

Шестерню замінив серцеподібний кулачок змінного радіусу. При відкриванні дверей на 30˚ зусилля необхідне для відкриття падає більш ніж удвічі, Вам стає удвічі легше відчиняти! Дана технологія була розроблена спеціально для застосування з важелем, що ковзає, оскільки застосування ковзного важеля з класичною технологією «шестерня-рейка» зменшує зусилля доводчика в два рази (максимальне становить EN3), це наочно показано на графіці нижче.

Багато виробників поспішили оснастити доводчики з механізмом «шестерня-рейка» важелем, що ковзає. Залежність моменту створюваного доводчиком на двері від кута відчинення в цьому випадку виглядає згідно з графіком нижче: чим більше відчиняєш двері, тим важче відривати, а зусилля закривання падає вдвічі (максимальне зусилля таких доводчиків становить EN3).

На даний момент технологія Cam action для доводчиків верхнього розташування запатентована компанією DORMA.

Залежність моменту створюваного на дверях від кута відчинення

Доводчик кулачкового типу за технологією Cam Action, зі ковзним каналом

Доводчик за технологією шестерня-рейка на базі ковзного каналу

Крім зручності, застосування ковзного важеля робить доводчик вандалостійким (немає важеля, що виступає, який легко зігнути). І що не менш важливо – доводчик перестає бути потворним «коником» на дверях.